Aktualności Struktura Statut Członkowie Współpraca Opracowania Piszą o nas Dołącz do nas Kontakt
Piszą o nas
Dziennik Ubezpieczeniowy, 29.09.2009
Bezpośrednio i z rzeczoznawcą
 
Bezpośrednia likwidacja szkód oraz kwestia niezależnych rzeczoznawców samochodowych były głównymi problemami omawianymi na międzynarodowej konferencji "Nowoczesne rozwiązania w likwidacji szkód komunikacyjnych z perspektywy konsumentów".

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 23.09.2009
Rzeczoznawcy do przeglądu
 
Projekt Rzecznika Ubezpieczonych dotyczący rzeczoznawców samochodowych budzi wiele wątpliwości odnośnie poszczególnych zapisów. Grupa Robocza RRRF jest jednak otwarta w samej kwestii kierunku zmian.

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 16.03.2009
ProMotor pracuje nad bezpośrednią likwidacją
 
Rada Programowa Stowarzyszenia ProMotor na posiedzeniu 9 marca zajmowała się rozpoczęciem prac nad projektem systemu bezpośredniej likwidacji szkód z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

 
Dziennik Ubezpieczeniowy 21.01.2009
Pro Motor za bezpośrednią likwidacją w komunikacyjnym OC
 
Stowarzyszenie dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego "Pro Motor" planuje podjąć w 2009 r. prace koncepcyjne nad systemem bezpośredniej likwidacji szkód komunikacyjnych z OC. Jego istotą będzie likwidacja szkód bezpośrednio przez ubezpieczyciela poszkodowanego, który następnie będzie rozliczał się z ubezpieczycielem sprawcy.

 
Gazeta Ubezpieczeniowa 20.01.2009
"ProMotor": plany stworzenia systemu bezpośredniej likwidacji szkód komunikacyjnych z OC
 
W planach Stowarzyszenia dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „ProMotor” na rok 2009 roku znajduje się podjęcie prac koncepcyjnych nad systemem bezpośredniej likwidacji szkód komunikacyjnych z OC.

 
Gazeta Ubezpieczeniowa 20.01.2009
"ProMotor": nowa strona internetowa
 

Stowarzyszenia dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „ProMotor” poinformowało o uruchomieniu nowej strony internetowej.


 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 24.11.2008
Kancelarie odszkodowawcze: koniec z pustką regulacyjną?
 
Potrzebę uregulowania działalności, obecnych już od kilkunastu lat na naszym rynku, kancelarii odszkodowawczych, Stowarzyszenie Pro Motor podkreśla w raporcie, jaki powstał pod okiem prof. Jana Monkiewicza, przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia.

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 24.11.2008
Rok Pro Motora
 
Przedstawiciele Stowarzyszenia dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego "Pro Motor" podsumowali swój pierwszy rok działalności. "Rok 2008 był naszym rokiem niemowlęcym, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dotychczasowej działalności." - stwierdził Franz Fuchs, prezes zarządu Stowarzyszenia.

 
Parkiet, 24.11.2008
 
Stowarzyszenie ProMotor zapowiada, że w przyszłym roku będzie lobowało za uregulowaniem działalności kancelarii odszkodowawczych, które pomagają klientom ubezpieczycieli uzyskiwać od nich świadczenia (…).

 
Rzeczpospolita, 22.11.2008
 
Regulacji dla kancelarii odszkodowawczych domaga się Stowarzyszenie ProMotor. Chodzi o ograniczenie prowizji, wyznaczenie reguł etycznych w kontaktach z klientami oraz wprowadzenie licencji. – W przyszłym roku występujemy z inicjatywą legislacyjną – mówi Jan Monkiewicz z ProMotor. Wzorem mają być regulacje brytyjskie, gdzie od 2006r. firmy odszkodowawcze mają specjalna licencję (…).

 
Gazeta Prawna, 31.07.2008
Podatek Religi zniknie, ale ceny polis nie spadną
 
Rząd proponuje zastąpienie tzw. podatku Religi, czyli 12 proc. opłaty od każdej polisy OC komunikacyjnego, systemem, w którym NFZ będzie żądać pokrycia rzeczywistych kosztów leczenia od sprawców. Jeśli ci mieliby polisę OC, faktury trafiałyby do ubezpieczycieli. Rządowy projekt ma jednak istotną lukę

 
Gazeta Giełdy PARKIET, 31.07.2008
Projekt do poprawki
 
Polska Izba Ubezpieczeń i Stowarzyszenie dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „Pro Motor” stwierdziły, że rządowy projekt likwidujący podatek Religi i wprowadzający na jego miejsce system regresowy (…) jest krokiem w dobrym kierunku

 
The Wall Street Journal Polska, 31.07.2008
Podatek Religi nie zniknie tak szybko jak chce rząd
 
Już 1 listopada tego roku polscy kierowcy mają się pożegnać z podatkeim Religi. Tak chce Ministerstwo Zdrowia. Zamiast tego wprowadzony zostanie tzw. system regresowy, w którym za leczenie ofiar wypadków odpowiadają wyłącznie ci, którzy wypadki powodują

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 31.07.2008
Po pierwsze wycena świadczeń medycznych
 
Stowarzyszenie Pro Motor uważa, że zaproponowane rozwiązanie zniesienia haraczu jest sprawiedliwsze społecznie niż obecnie obowiązujący haracz Religi. Niezbędne dla prawidłowego jego funkcjonowania jest jednak wprowadzenie wystandaryzowanych wycen kosztów poszczególnych świadczeń medycznych

 
Gazeta Ubezpieczeniowa, 30.07.2008
Co po „podatku Religi”?
 
Kończy się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących projektu ustawy zmieniającej zasady rozliczania kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych. Środowiska ubezpieczeniowe generalnie aprobują kierunek nowych rozwiązań legislacyjnych, przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia, które mają wejść w życie od 1 listopada br., oczywiście z wieloma „ale"

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 13.05.2008
Lepsza sytuacja konsumenta?
 
Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich praw oraz coraz odważniej walczą o ich egzekwowanie. - pisze Marta Kasperek z II Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pro Motor…

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 12.05.2008
Nieubezpieczony problem
 
Nieubezpieczeni posiadacze pojazdów stanowią problem w każdym kraju. Problematyczną kwestią jest również metodologia określenia skali tego zjawiska. - podkreślali przedstawiciele funduszy gwarancyjnych podczas II Międzynarodowego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pro Motor…

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 9.05.2008
Łatwe rozwiązania?
 
Rynek ubezpieczeniowy jest ściśle powiązany z rynkiem rejestracji pojazdów, nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. - relacjonuje Marta Kasperek z II Międzynarodowego Forum Komunikacyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pro Motor…

 
Gazeta Prawna, 04.03.2008
Po sprzedaży auta umowa OC powinna wygasać po 30 dniach
 

Braku automatycznego zawierania umowy OC z nowym właścicielem pojazdu i możliwości rozwiązania umowy przy niespłaceniu kolejnych rat domaga się stowarzyszenie Pro Motor. Stowarzyszenie Pro Motor, zrzeszające m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe, chce, żeby jego propozycje stały się przedmiotem prac rady rozwoju rynku finansowego przy Ministerstwie Finansów i stara się o prawo do uczestnictwa w jej pracach.


 
Parkiet, 26.01.2008
PZU SA rozmawia o akcesji do stowarzyszenia Pro Motor
 
PZU SA najprawdopodobniej weźmie aktywny udział w pracach stowarzyszenia Pro Motor – donosi „Parkiet”(Nr z 26.01. 2008 r.), powołując się Michała Witkowskiego, rzecznika prasowego ubezpieczyciela. Jego zdaniem , warto wspierać inicjatywy mające na celu rozwój rynku ubezpieczeniowego oraz tym samym wzmocnienie reprezentacji ubezpieczycieli. Z kolei Franz Fuchs, prezes grupy VIG w Polsce i jednocześnie prezes Pro Motora przyznaje, że stowarzyszenie prowadzi na ten temat rozmowy z PZU SA. Fuchs powiedział „Parkietowi”, że ma nadzieję iż największy polski ubezpieczyciel zadecyduje o przyłączeniu się do tej inicjatywy.

 
Bankier.pl, 11.12.2007
Plany Stowarzyszenia dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „Pro Motor”
 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Stowarzyszenie dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „Pro Motor” rozpoczęło swoją działalność z początkiem grudnia 2007 r.

Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia uchwaliło Program oraz Roczny plan działalności 2008. – Stawiamy przed sobą ambitne cele, ponieważ w obszarze, na którym się koncentrujemy jest bardzo wiele do zrobienia. Szczególnie w ostatnim roku potrzeba takiej organizacji jak nasza była coraz bardziej widoczna. – mówi Franz Fuchs, Przewodniczący Zarządu PRO Motor.


 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 19.11.2007
Pro Motor nie jest konkurencją dla PIU?
 
Stowarzyszenie dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego Pro Motor nie chce być konkurencją dla PIU. Organizacja nie chce też dublować inicjatyw Izby.
Również Andrzej Maciążek z PIU mówi, że nie traktuje tej nowej inicjatywy jako konkurencji, a działanie podobnych stowarzyszeń w różnych branżach uważa za normalne.
Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Pro Motor zostało założone przez 24 osoby, głównie z rynku ubezpieczeniowego. Przewodniczącym zarządu jest Franz Fuchs, prezes VIG.

 
Parkiet, 19.11.2007
PRO Motor zadba o komunikację
 
PRO Motor ma zamiar zajmować się rynkiem polis komunikacyjnych. Czy jego powstanie zagrozi pozycji PIU? 1 grudnia formalnie rozpocznie działalność Stowarzyszenie na Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „PRO Motor” – wynika z informacji Parkietu. Organizacja nie chce być konkurencją dla Polskiej Izby Ubezpieczeń. Założyły ją 24 osoby związane z rynkiem ubezpieczeń.

 
Dziennik Ubezpieczeniowy, 2.08.2007
Najpierw ewidencja pojazdów
 

Stowarzyszenie Pro Motor jeszcze w tym roku zajmie się problemem systemu rejestracji i ewidencji pojazdów, "pozwalającego" na obrót pojazdami używanymi poza kontrolą. - mówi Piotr Kaczanowski, członek zarządu Stowarzyszenia Pro Motor.

W dniu 16 lipca odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia.

Powered by itis